מדריך התקנת פרקטים ושטיחים בבית

הבית נראה לכם חסר ברק ואתם מעוניינים לעצב אותו מחדש או על ידי התקנת פרקטים או שטיחים חדשים בבית, מדריך התקנת פרקטים ושטיחים בבית יעזור לכם לבצע זאת שלב אחר שלב.

 

פרקטים- הגיע הזמן להתחדש

פירושו של המושג פרקט הינו רצפה העשויה מעץ.

כיום, ניתן לרכוש פרקטים מסוגים שונים, ביניהם פרקטים סינתטיים, פרקט שכבתי או פרקטים מעץ מלא כשהשיקול העיקרי של רוב הצרכנים הינו התקציב אותו הם מייעדים לרכישה זו.

עלויות הפרקטים משתנים בהתאם לסוג הפרקט בו אתם בוחרים, אך כיום לעומת שנים עברו, בו נחשב הפרקט 

מותרות של עשירים, כל צרכן יכול לרכוש פרקט במחיר המתאים לו.

אם החלטתם כי הגיע הזמן לחדש את עיצוב הבית, פרקטים הם הפתרון המושלם עבורכם.

 

הכנה מוקדמת להתקנת פרקטים

שטח הבית או המשרד בו אתם מתכננים להתקין את הפרקט חייבים להתאים להתקנתו, דהיינו:

  • עיצוב הבית- אם החלטתם לעצב את כל הבית ועדיין מתבצעות עבודות שיפוצים למיניהם, אל תתחילו בהתקנת הפרקט. שימו לב, התקנת הפרקטים היא הצעד האחרון של עבודת העיצוב בבית לאחר שסיימתם את צביעת הבית, התקנת הדלתות ,הדבקת הטפטים וכולי.
  • שטיחים- אם התקנתם בעבר שטיחים מקיר לקיר, וודאו כי אתם מסירים אותו לפני שאתם מתחילים בהתקנת הפרקטים. כמו כן, אם יש כל חומר אחר על הרצפה, הסירו אותו. שכן, הרצפה שלכם חייבת ישרה בטרם הפרקטים מותקנים וכן יבשה.
  • לחות- בדיקת הלחות של המשטח בו אתם מתכננים להתקין את הפרקט היא דבר חשוב. פרקט מוכרח להיות מותקן על רצפה יבשה לחלוטין. (אם הלחות נמדדת ביותר משבעה אחוזים אל לכם להתקין פרקט על רצפה העשויה מעץ, אם מדובר ברצפת בטון, יש לשים לב כי הלחות אינה עוברת את שני האחוזים).
  • הכנה- טרם אתם מתחילים במלאכת התקנת פרקטים יש לכסות את הרצפה בשכבות של פולימר תרמופלסטי בעובי של 0.2 עד 0.3 סנטימטר, על יריעות אלו יש להניח ספוג מאותו החומר.
  • כיוונים ומרווחים- חשוב לדעת כי התקנת הפרקטים נעשית מול כיוון האור וכיוון שהפרקט עשוי מעץ יש לו נטייה להתכווץ ולהתפשט ולכן חשוב להשאיר מרווח של כמה סנטימטרים בין הקיר לפרקטים.

 

התקנת פרקטים ושטיחים בבית

התקנת פרקטים נעשית בלוחות ויש להתחיל בכך שאתם מניחים את הפרקט הראשון לאורך הקיר.

לאחר מכן, הצמידו אליו את הפרקט הבא וכן את שאר הפרקטים, עד אשר תיווצר שורה ארוכה.

כך יש להתקין את הפרקטים בשורות שורות ובסוף ההתקנה להוציא את החוצצים ששמתם לפני תחילת ההתקנה ברווחים של הקיר ולהתחיל בהרכבה של הפאנלים. 

 אם אתם מעוניינים לבצע בביתכם התקנה של שטיחים מקיר לקיר אשר יעניקו תחושה חמימה לכל דרי הבית וכן יבודדו את הרעש ואת החום חשוב לדעת כי היום לעומת העבר אתם לא חייבים להדביק את השטיחים על הרצפה, אלא ניתן לקבע אותם וזאת על מנת שתהיה לכם אפשרות להעביר אותם לחלל אחר, אם התם מעוניינים בזאת.

לסיכום, התקנת פרקטים ושטיחים בבית יסגננו את חלל הבית ויעניקו לדרי הבית ואורחיהם הרגשה נעימה וביתית.

 

קישורים שימושיים: פרגולות