למה לקנות רכב חסכוני בדלק

מאחר ואתם קוראים את הטקסט הזה עכשיו, ככל הנראה אתם עומדים לפני רכישת רכב חדש או רכב משומש. בכל מקרה, חשוב להבין כי ישנם עקרונות רבים שהינם זהים בין שני המקרים. ישנם שיקולים רבים שיש לקחת בחשבון לפני הרכישה כיוון שלרוב מדובר על השקעה כספית לא מבוטלת וכן מדובר בכזו שעושים רק אחת למספר שנים. הכנו עבורכם מדריך קצר שיסייע לכם בבחירה הקשה בנוגע לרכב החדש והחלטנו להקדיש עניין מיוחד לחשיבות של רכישת רכב חסכוני בדלק. קריאה נעימה. 

 

רכב יד שנייה או יד ראשונה

לפני שנגיע לעניין הדלק, צריך בכלל להחליט אם הולכים על רכב יד שנייה או על רכב חדש. כיום ישנה מעין בועה בשוק הרכבים המשומשים. אנשים רבים נפטרים מהרכבים שלהם וישנה מעין הצפה בתחום. עקב כך המחירים יורדים בצורה מתמדת. מן הצד השני, סוכנויות הרכב מודעות למצב ועל כן מציעות תנאים נוחים ומפתים מאוד לרכישת רכב חדש. רכישה של מכונית חדשה תמיד תהיה יקרה יותר מכל רכב יד שנייה, אך היתרון הוא בכך שתבקרו פחות במוסך וברוב המקרים גם תינתן לכם אחריות לשנים הראשונות. מדובר על שילוב של שיקולים כלכליים, שיקולי נוחות ושיקולים של תכניות לעתיד. רכישת רכב יד שנייה תמיד מהווה סיכון מסוים שכן אין לדעת באמת את מצבו המכני עד הסוף, גם לא בבדיקה לפני קנייה. 

 

צניחת ערך לאחר רכישה

אחד השיקולים החשובים בבחירת רכב יד שנייה או חדש היא ירידת הערך שלו. ישנם סוגים שונים של רכבים שסובלים מצניחת הערך בצורה חריפה יותר מאחרים וישנם כאלו ששומרים על ערכם בצורה יציבה יחסית. אם אתם מעוניינים להיפטר מהרכישה החדשה שלכם לאחר שנים בודדות, ייתכן והשיקול הזה צריך לשחק אצלכם תפקיד מרכזי. במידה ואתם מאמינים בהשקעה לטווח ארוך, אולי הוא פחות רלוונטי עבורכם. 

 

כמה זה עולה לנו?

חשוב לזכור כי מעבר לסכום ממנו תאלצו להיפרד במעמד הרכישה, ישנן לא מעט הוצאות נוספות שתיאלצו לעמוד בהן במהלך השנים בהן תחזיקו בנכס החדש שלכם. מדובר על הוצאות של ביטוח, תיקונים, חלקי חילוף, בלאי טבעי, חנייה, ניקיונות, שדרוגים וכמובן – דלק. ועל כך נרחיב מיד. 

 

החשיבות של רכב חסכוני בדלק

בדיחה מוצלחת טוענת שבעתיד הקרוב מודעות לרכישת רכב יציינו את מצב מכל הדלק, הרכב לא במצב טוב, אבל הטנק מלא. רכב יד שנייה באופן עקרוני לא חייב להיות פחות חסכוני מרכב חדש. במציאות בה אנחנו חיים מחירי הדלק מאמירים ללא הפסקה יש לבדוק היטב את נתוני צריכת הדלק של כל רכב לגופו ולבחור רכב המעניק חיסכון בדלק ככל שניתן. אין לדעת כמה יעלה ליטר דלק בעתיד הקרוב אך בכל מקרה מדובר על מציאות קשה מאוד. רכישת רכב חסכוני בדלק יכולה לחסוך לכם אלפי שקלים מדי שנה. קחו זאת לתשומת לבכם. בהצלחה.