דגשים לעיצוב המטבח

המטבח מהווה חלק חשוב מחיי היום יום שלנו – אנו משתמשים בו להכנת מאכלים ותבשילים, לאחסון כלים ומוצרי מזון וכמקום מפגש משפחתי. בנוסף, עיצוב המטבח משפיע על מראה הבית כולו. בעת עיצוב מטבח חדש, יש לשלב בית פרקטיות ונוחות ובין יופי ואיכות. עיצוב מטבחים חדשים כרוך בהשקעה גדולה מאוד ולכן, על מנת לקבל את התמורה המלאה עבור כספנו – מטבח מעוצב, יפה, גדול ונוח לשימוש, אנו צריכים לתכנן היטב איזה מטבח אנחנו בדיוק צריכים ורוצים.
 

עיצוב מטבחים – מה צריך לקחת בחשבון?

עיצוב מטבחים הוא משימה לא פשוטה והוא חייב להתבצע על ידי אנשי מקצוע מיומנים. מהם השיקולים השונים אליהם צריכים להתייחס לפני עיצוב המטבח?

  1. תקציב עיצוב מטבחים הוא כאמור עניין די יקר, שמגיע בדרך כלל לעשרות אלפי שקלים. בבואכם לעצב מטבח חדש, עליכם לתכנן מראש את התקציב המיועד למטרה זו, על מנת שלא תתקעו ללא כסף באחד משלבי בניית המטבח ותיכנסו לחובות מיותרים או תישארו עם מטבח בלתי גמור. הקדישו כ-60 אחוזים מתקציבכם לארונות המטבח ואת שארית התקציב עבור משטח השיש, חיפוי הקירות, מכשירי חשמל חדשים לפי הצורך וכדומה.
  2. איש מקצוע – ענף המטבחים מציע מבחר ענק של חברות המתמחות בעיצוב וייצור מטבחים ונגרים פרטיים המספקים מטבחים מעוצבים מכל סוג. בין אם מדובר בחברה או בנגר פרטי, חשוב מאוד כי העבודה תיעשה בצורה מקצועית ביותר. אם יש צורך השתמשו בפטישון במידה ואתם מבצעים עבודה בעצמכם. אם אתם מחפשים בעל מקצוע דאגו לקבל המלצות ולראות עבודות לפני בחירת בעל מקצוע לביצוע העבודות. בנוסף, התרשמו מניסיונו של בעל המקצוע לפי תכנון המטבח אשר הוא מציע והתייחסו גם למחיר המוצע לכם בכל מקום.
  3. תכנון המטבח – בעת תכנון מטבחים, יש להתחשב בהרגלי המשפחה – האם נוהגים לבשל הרבה ולארח, כמה נפשות יש בבית, האם יש צורך בשני כיורים לשם שמירת כשרות, האם יש צורך בשולחן אוכל בתוך המטבח, האם מקרר ארבע דלתות לא תופס הרבה מקום ועוד. חשוב מאוד כי תכנון המטבח יעשה שימוש אופטימלי בכל השטח הקיים.
  4. ארונות מטבח – מלבד הפן העיצובי, ארונות מטבח צריכים להיות גדולים ורבים, על מנת שיספקו שטחי אחסון רבים ככל האפשר. ככל שתשקיעו בפנים הארונות, כך המטבח ישרת אתכם לאורך שנים רבות ויהיה נוח לשימוש. לפרזולים בתוך הארונות, מסילות, צירים וכדומה ישנה חשיבות רבה וחשוב כי הם יהיו איכותיים ביותר. בנוסף, אם תקציבכם מאפשר לכם, תוכלו ליהנות מפרזולי מטבחים, אשר יהפכו כל מטבח לפרקטי ונוח, כמו סלסילות אחסון, קרוסלה פינתית, מגירות מיוחדות לאחסון סכו"ם ועוד.
     

קישורים שימושיים: מטבחים רטרו