עיצוב הבית – איך עושים את זה?

כולנו חולמים על בית יפה ומעוצב, עם רהיטים יקרים וכל האביזרים המרהיבים שאנו רואים בקטלוגים השונים ובאתרי חברות המתמחות בתחום עיצוב הבית. אבל מה לעשות שלא תמיד אנחנו יכולים לממן את עיצוב החלומות שלנו? מה לעשות ששטח הסלון שלנו הוא הרבה יותר קטן מאשר בתמונה ואין מצב שהספה הפינתית שראינו תיכנס פנימה? עיצוב הבית הוא לא עניין פשוט, אך עדיין לא חייבים להשקיע סכומי כסף אדירים על מנת לעצב בית יפה ואסתטי, לפי טעמכם האישי. כל מה שצריך זה קצת כסף, דמיון ויצירתיות, אשר יעזרו לכם לעצב את הבית שלכם בהתאם לסגנונכם ולטעמכם האישי.
 

עיצוב הבית – פרטים קטנים, עיצוב גדול

אם יש לכם חוש אסתטי במידה זו או אחרת, תוכלו לנסות ולעצב את הבית שלכם בכוחות עצמכם. בשלב הראשוני, עליכם לחשוב איזו אווירה אתם מעוניינים להעניק לבית שלכם, אווירה צבעונית, רגועה, כפרית או כל אווירה אשר מתאימה לסגנונכם האישי. לבחירת שילובי הצבעים על קירות השפעה גדולה על האווירה הכללית של הבית ואף על תחושת הגודל של החלל.
לא תמיד יש לנו כסף לרכוש את הרהיטים שאנחנו רוצים. יחד עם זאת, בבחירת רהיטים יש לבחור צבעים לפי טעמכם, אך להקפיד כי הם יתאימו למידות החלל אליו הם מיועדים התאמה מקסימלית. לאביזרים הקטנים, אשר לעתים נראים לנו לא ממש משמעותיים, יכולת להשפיע על עיצוב הבית כולו ולהשלים את המראה הכללי – מדובר בפריטים כמו וילונות, אגרטלים בגדלים שונים, תמונות, חפצי נוי, שעוני קיר,דלתות ועוד.
 

עיצוב הבית – לא חייבים לבד

אם אתם לא סומכים על החוש האסתטי שלכם ומעוניינים לעצב את הבית שלכם בצורה האידיאלית ביותר, תוכלו להיעזר לשם עיצוב פנים הבית בשירותיו של מעצב פנים מקצועי, אשר יעצב את בית חלומותיכם תוך התחשבות במידות הדירה שלכם, בטעמכם האישי ובתקציבכם. כיום, מעצבי פנים רבים משתמשים בהדמיות תלת ממדיות, המאפשרות לכם לראות על גבי מסך המחשב את התוצאה הסופית של עיצוב הבית שלכם(שיטה זו משמשת בעיקר עיצוב מטבחים). תוכלו לערוך שינויים יחד עם מעצב הפנים, לשנות ולתקן, ולדעת כיצד ייראה המוצר המוגמר עוד לפני שהתחלתם לעצב בפועל.

מעצב פנים מתייחס בעת עיצוב הבית לכל פרט ופרט, החל מחלוקת הקירות(מעצב פנים יכול להמליץ על שימוש בחיפוי אבן לקירות חיצוניים), עיצוב המטבח, חדר האמבטיה (עד לרמת בחירת הצבע של ארון אמבטיה, צבע השטיח וכד'), צבע הקירות, חיפוי הרצפה, בחירת הרהיטים השונים המתאימים לחלל הבית, יצירת תחושת מרחב ונוחות, אביזרים שונים וכל מה שצריך על מנת לעצב את הבית באופן מושלם.