מתנות מיוחדות לסוכות

חג סוכות הוא אחד משלושת הרגלים אותו אוהבים לא רק הדתיים. כל בני ישראל באשר הם נוהגים לחגוג את החג המסורתי באמצעות בניית סוכה וישיבה בה במשך שבעה ימים. מי שנוטה לשמור את המסורת בדקדקנות, נוהג במקביל לבניית הסוכה וישיבה בה במהלך שעות היום, לישון בה גם בלילות ועל כן יש להכין את הסוכה בהתאם.

עם צאת יום הכיפורים מתחילים במלאכת בניית הסוכה. בימים אלו על פי רוב נוהגים לרכוש סוכה מוכנה ולהרכיב אותה תוך דקות ספורות, לעומת העבר בו בנו את הסוכה באמצעות קרשים ומסמרים ועל זה נכתבו אינספור שירים.

 

אם גם אתכם הזמינו להתארח בסוכה (אושפיזין), שהרי זה חלק מהמצוות שמאפיינות את חג הסוכות סביר להניח שתרצו להגיע עם מתנה ולא בידיים ריקות.

לחג הסוכות ניתן לרכוש מתנות מיוחדות רבות אשר אותם נפרט לכם בחלק הבא של המאמר.

 

 

אילו מתנות מיוחדות ניתן לרכוש לחג הסוכות

 

החגים כבר בפתח, והמשמח בניהם הוא סוכות, אשר גם הוא מתקרב ובא, ואם אתם נוהגים לבנות סוכה סביר להניח שההתרגשות היא גדולה.רבים מבינכם לבטח לא בונים סוכה אלא דווקא מתארחים בסוכה של בני משפחה, חברים או מכרים, ולשם כך אתם נזקקים לרכוש מתנה למארחים. לנו יש מספר המלצות להעניק לכם על מנת שלא תגיעו בידיים ריקות.

קישוטים לסוכה – כידוע את הסוכה בה תשבו שבעה ימים, יש לקשט כדי שתיראה טוב ותהיה נעימה לשהות. קישוטים רבים מיוצרים כיום בין אם אלו תמונות לתליה , קישוטים זוהרים ועוד, ועל מנת לבחור את הקישוט אותו אתם אוהבים, כדאי שתתרשמו מכלל הקישוטים ומתוכם תבחרו את האחד.

ארבעת המינים – אחד המאפיינים והמצוות הבולטות של חג הסוכות הם ארבעת המינים לרבות אתרוג, הדס, לולב וערבה. אם אתם רוצים לשמח את המארחים ואם אתם יודעים כי הם טרם רכשו את ארבעת המינים לעצמם, הינכם יכולים לגשת ולרכוש להם מתנה אחת מארבעת המינים, או את כל הארבעה בשילוב בקבוק יין, בהתאם לתקציב אותו הגדרתם לעצמכם מראש.

מפת שולחן – בסוכה עצמה אתם תשבו סביב השולחן ובו תערכו את ארוחות החג. אם יש ברצונכם להפתיע את המארחים, הינכם יכולים לרכוש להם מפת שולחן אשר ממנה גם אתם תיהנו במהלך ארוחות החג שלכם.

 

לסיכום: מתנות רבות ניתן לרכוש לחג הסוכות, בין אם זה לעצמכם ובין אם זה למארחים אצלם תחגגו את החג. עוד לפני שאתם יוצאים לרכוש את המתנה המועדפת, הגדירו לעצמכם את התקציב ואת רצונכם, כך המשימה תהיה קלה יותר.