מכירת עסק בתחום המדפסות והטונרים – הצלחה שאינה תלויה בדבר.

מדפסות, בין אם מדפסות לייזר או הזרקת דיו, הן אמצעי הפלט המקובל ביותר כיום. למרות נוכחות רשת האינטרנט, ההולכת ומעמיקה בחייו של כל אחד מאיתנו, עדיין נדרשות לא מעט עבודות הדפסה. מסמכים שונים, ניירות עמדה, מחקרים אקדמיים ואחרים הם רק מקצת הדברים שאפשר להעלות על הדעת.

גם חשבוניות, קבלות ותעודות משלוח הם מסמכים שלא במהרה יעברו מהעולם. משמעות הדבר היא שמדפסות ימשיכו להיות מוצר נדרש והכרחי, במיוחד לאור העובדה שמדפסות ביתיות הן זולות ונמכרות במחיר שווה לכל נפש. גם חומר ההדפסה הוא זמין, בין אם מדובר בדיו או טונר למדפסת לייזר. קל מאד להרכיב ולהחליף אותם, המחיר שלהם איננו גבוה באופן יחסי וכמות התקלות הן במדפסות והן באמצעי ההדפסה היא נמוכה.

 

טונר למדפסת לייזר – מוזיל את עלויות ההדפסה.

המאבק על השליטה בשוק ההדפסות בעסקים בינוניים וקטנים כמו גם בבתים פרטיים ניטש בין מדפסות הלייזר למדפסות הזרקת הדיו. שני סוגי המדפסות הללו משיגים תוצאות איכותיות מאד, תוצאות שרק לפני עשור אחד או שניים היה צורך לשלם כסף רב על מנת להגיע אליהן.

כשמדובר במחיר, הדבר החשוב ביותר לקחת בחשבון הוא כמות ההדפסות הממוצעת לתקופה. כמות הדפסות קטנה מותירה את שני סוגי המדפסות בעמדה שווה, עם יתרון קל למדפסות הדיו.

משרד, עסק או אדם פרטי המדפיסים כמות גדולה של הדפסות, ייתכן שיעדיפו את מדפסות הלייזר המתופעלות בעזרת טונר. הסיבה פשוטה – אמנם מחירה הראשוני של מדפסת הלייזר גבוה, אבל בסיכומו של עניין המחיר לדף מודפס הוא זול יותר.

מי שעוסק במכירה ושיווק של מדפסות הזרקת דיו, מדפסות לייזר, דיו להדפסה או טונר למדפסת הלייזר, חשוב שיכיר על בוריו את  השוק התוסס הזה. ושובה מכך היא יכולת ההקשבה לצרכיו של הלקוח הפוטנציאלי. מי שיש לו כל הכישורים הללו, חזקה עליו שהעסק שרכש יפרנס אותו בכבוד עוד זמן רב.