כמה דברים שחשוב לדעת על מים מינראליים

אנשים רבים בארצנו נרתעים משתיית מי ברז בשל טעמם הרע. אין ספק שמי הברז שלנו טעונים שיפור משמעותי ולא רק מבחינת הטעם אלא בעיקר מבחינת איכות המים. מעט המים שקיימים בישראל ומופנים אל הברזים שלנו רחוקים מלהיות טהורים ובריאים לנו. לא מפתיע אם כך שכל כך הרבה אנשים קונים מים מינראליים. 

 

מהם מים מינראליים ? 

 

מים מינראליים הם מים אשר מחלחלים אט אט למעמקי האדמה שם הם נאגרים במעיינות ואגנים תת קרקעיים. המים המינראליים עשירים במינרלים שונים, תרכובות גופרית וגזים ידידותיים לאדם. מים מינראליים הנמכרים בבקבוקים או במכלי מתקן מים נארזים ללא מגע יד אדם ומקורם במעיינות מרוחקים מיישובים, הם טבעיים וטהורים ולא עוברים כל הליך של סינון כבד מעבר לסינון חלקיקים גדולים כגון חול ואבנים. בשל מקורם, המים נחשבים לטהורים וזכים במיוחד, הם נקיים מחומרים כימיים, דלקים, שמנים, תרכובות דשן, חיידקים ומתכות. 

 

למה מים מינראליים עדיפים על מי ברז ? 

 

 

כאמור, מים מינראליים, בין אם בבקבוקים או מתקן מים הם מים טהורים ונקיים שלא כמו מי הברז. מי ברז חשופים לזיהומים שונים, יש בהם כמות לא מבוטלת של כלור ותרכובות שונות. אמנם משרד הבריאות טוען כי מי הברז שלנו בטוחים לשתייה, חשוב לדעת כי למעשה מי הברז בארץ אינם עומדים בסטנדרטים ותקנים בינלאומיים. כלומר, מים באיכות מי השתייה בארץ יחשבו למים לא ראויים לשתייה במדינות מתקדמות אחרות. מים מינראליים לאומת זאת, עומדים בהצלחה רבה בכל תקן בינלאומי, לראיה, הם נמכרים בעשרות מדינות אחרות בעולם ללא כל חשש לבריאות הציבור. 

 

מים מינראליים – יתרונות 

 

מעבר להיותם טהורים ונקיים ממזהמים שונים, למים מינראליים כמה יתרונות נוספים: 

אין ספק בכלל שמים מינראליים טעימים יותר ממי ברז. עובדה זו בלבד מספיקה לרוב האנשים שקונים מים מינראליים בבקבוקים או בקנקנים עבור מתקן מים . בגלל טעמם, ילדים מעדיפים מים מינראליים וישמחו לשתות אותם. 

מים מינראליים נארזים ללא מגע יד אדם ותחת פיקוח קפדני, הפיקוח מבטיח לנו שלא יתכנו זיהומים במים מכל סוג שהוא. 

מים מינראליים מכילים כמובן מינראלים שונים הבריאים לאדם ותורמים לאיזון מינראלי בגופנו. 

 

האם מים מינראליים עדיפים על מים לאחר סינון? 

 

מסנני מים ביתיים רבים קיימים בשוק כשכל חברה מבטיחה לספק מים טהורים ונקיים לאחר הסינון. אכן, מתקן מים עם מסנן עדיף כמובן על מי ברז אך ספק אם הפילטר של המערכת אכן מטהר את המים לרמת טוהר של מים מינראליים . המסננים מוציאים מן המים בעיקר כלור וחלקיקים גדולים כגון מתכות, אבנית וחול. הם אינם מתאימים לסינון חיידקים, חומרים כימיים והורמונאליים וכדומה. מתקן מים עם מסנן "מושלם" הוא מתקן תעשייתי בלבד שלא ניתן כמובן להכניס אל הבית הפרטי.