מוצרי תינוקות - המדריך להורים הטריים

תינוקות מסבים תשומת לב רבה בשל היותם מקסימים, תמימים וכן זקוקים למבוגרים שיטפלו בהם. 

כל הורה מודע לעובדה כי הרגע בו הגיח הילד אל אוויר העולם היא רק ההתחלה של הדאגה לתינוק מבחינת מילוי הצרכים שלו ותקינות בריאותו הנפשית והגופנית. סוף הריון היא תחילתה של תקופה חדשה, בה נוסף עוד אדם למשפחה. 

כל הורה מעוניין שהתינוק שלו יהיה בריא ומאושר ולכן הוא מרעיף עליו חום ואהבה ודואג לרכוש עבורו מוצרי תינוקות בסיסיים, כמו למשל אוכל, ביגוד, בקבוקים, מוצצים שיאפשרו לתינוק להרגיש שליו, בגדים ועוד. בנוסף, קיימים מוצרי תינוקות נוספים אותם אנו נדרשים לרכוש עבור ילדינו, כמו למשל מיטה עליה ישן הילד, שמיכה בה הוא יתכסה, עגלה עליה נוכל להניח את הילד על מנת להתנייד איתו, סל קל, כיסא לרכב, צעצועים והרשימה עוד ארוכה.

 

מה חשוב במוצרים אותם אנו רוכשים

מעבר לעובדה כי חשוב שהמוצרים יהיו שימושיים לילד ויעילים להתפתחותו, חשוב לוודא שכל מוצר אותו אנו רוכשים עומד בתקנים אותם קבעו המומחים. זכרו שיקול דעתו של הילד אינו מפותח ולכן אנו ההורים חייבים לדאוג שכל מוצר אותו יחזיק הילד יהיה בטיחותי ולא יגרום לו כל נזק. 

אם המוצר עבר בדיקה מקיפה ונימצא כשיר להגיע לידיים של תינוקות, הרי שעל האריזה יהיה כיתוב כי מוצר זה עבר את אישור מכון התקנים וכי ניתן להשתמש בו. בנוסף, יצורף למוצר עלון הוראות שימוש.

 

בטיחות התינוק ברכב

אחד המוצרים החיוניים ביותר לתינוק הוא כסא בטיחות ברכב. עד משקל של עשרה קילוגרמים ניתן לשים את התינוק בסל קל נגד הכיוון של הנסיעה. כסא בטיחות לתינוק יש לרכוש רק ברגע בו התינוק מגיע למשקל של  9-10 קילו. שימו לב אם הילד שלכם עבר את גיל שנה ועדיין שוקל פחות מ- 10 קילו, סל קל אינו מתאים לו.

כיום, קיימת אפשרות לרכוש בסיס אחד או שניים של סל קל ולהשאיר את הבסיסים מותקנים ברכבים, כך שלא תצטרכו כל פעם להתחיל ולקבע את הכסא מחדש. כמו כן, יש אפשרות לרכוש איזופיקס המאפשר לחבר את מושב הסל קל היישר לשלדת הרכב על ידי טבעות מיוחדות. (שימו לב, מוצר זה אינו מתאים לכל הרכבים).

 

היכן לרכוש מוצרי תינוקות

בכל חנות, רשת וכן אצל משווק מורשה המציע מוצרים איכותיים לתינוקות.

אל לכם לגשת לכל חנות ולרכוש מוצר רק משום שהוא זול, שכן הדברים החשובים ביותר הם: האיכות והבטיחות של אותו מוצר אותו אתם רוכשים לתינוק שלכם. אם הרכישה לא תתבצע בתבונה אתם עלולים לשלם על כך מחיר ולעיתים המחיר עלול להיות כבד מדי. גם אם מצאתם מוצר שהמחיר עליו יקר, משתלם  להשקיע בו עוד מספר שקלים למען ביטחון ילדכם.

 

מומלצים

יובל המבולבל