רכישת כסא גלגלים ידני או ממונע– עצמאות בתנועה!

 

עבור בעל נכות הדרך לעצמאות אמיתית עוצרת מתחילה קודם כל ברכישת כסא גלגלים מתאים. כיום קיים מגוון רחב של כסאות גלגלים – מסוגים שונים של כסא ידני ועד לנוחות של כסא גלגלים ממונע. דגמים שונים משני הסוגים מאפשרים רמות שונות של עצמאות בתנועה, מהירות נסיעה שונה ובעלי מידות מגוונות – לכן חשוב למצוא בית עסק או חנות אופניים שמתמצאת גם בקלנועיות וכסאות גלגלים חשמליים וממונעים בעלת ניסיון במכירת כסאות גלגלים שייתנו את הייעוץ והליווי האישי בעת רכישת כסא גלגלים.

 

 

 

מאיפה מתחילים?

רכישת כסא גלגלים מתחילה קודם כל בהגדרת הצרכים של הקונה. לפני שבוחרים בכסא גלגלים ידני או כסא גלגלים ממונע צריך לחשוב על המקומות אליהם אנחנו מגיעים באופן יומיומי, על גודל ורוחב החדרים בבית שלנו ועל השגרה היומיומית שלנו. לאחר שהגדרנו את הצרכים ניתן להתאים דגם שיסייע לנוע ממקום למקום בצורה הטובה ביותר וללא טרחה.

בנוסף, חשוב לשקול גורמים כמו תקציב, מחיר, יכולת הפעלה עצמאית של כסא הגלגלים, הצורך בליווי ודחיפה של כסא גלגלים וכדומה – זאת מכיוון שקיימים דגמים המאפשרים עזרה בדחיפה של אדם מלווה וישנם כאלו שמאפשרים עצמאות מוחלטת של בעל כסא הגלגלים.

הדבר החשוב ביותר הוא לחוש בנוח, לכן צריך להגיע לספק כסא הגלגלים ולהתנסות במבחר דגמים שונים, עד שמוצאים את דגם כסא הגלגלים הנוח ביותר. כסא גלגלים ממונע צריך להיות נוח להפעלה ולאפשר לבעליו לתפעל את כל הכפתורים וידיות ההנעה בצורה נוחה וללא מאמץ גופני. בנוסף, חשוב לבחור בכסא גלגלים ממונע שאינו מצריך תחזוקה שוטפת רבה.

בבחירת כסא גלגלים ידני, כמו בכסא גלגלים ממונע, חשוב לבדוק האם הוא מתאים לכניסות וליציאות מהבית, למעבר בין החדרים השונים ולנסיעה נוחה ברחובות שונים. חשוב להתיישב על הכסא ולבדוק האם הוא נוח לשימוש לאורך זמן. בנוסף, כדאי לבחור בכסא הניתן לקיפול כדי לאפשר הובלה נוחה בכלי הרכב. 

 

כללי ברזל ברכישת כסא גלגליםממונע

  • חשוב לרכוש את כסא הגלגלים הממונע רק במקום בעל אישורים מתאימים המסוגל להעניק אחריות לאורך זמן.
  • קנה כסא גלגלים ממונע רק לאחר שוידאת כי הוא מתאים לכניסה ויציאה נוחה מסביבת הבית ומהחדרים השונים וכי הוא ניתן להעברה במכונית שלך. 
  • כסא גלגלים ממונע הוא בעל כפתורים וידיות הנעה שונות – ודא כי אתה מגיע בנוחות ובקלות לכולם.
  • קבל מספר הצעות מחיר ובדוק מחירי כמה דגמים שמתאימים לך לפני ההחלטה על כסא גלגלים ממונע שמתאים לך.
  • קבל את כל הייעוץ מאנשי השירות במקום רכישת כסא הגלגלים, שאל מראש את כל השאלות וקבל הדרכה נאותה לשימוש נכון.