שדרוג העיצוב בבית באמצעות כלי בית יחודיים

כל בית מאובזר בכלים רבים, בחלקם אנו משתמשים באופן רציף ובאחרים אנו עושים שימוש רק לעיתים רחוקות. מרבית הפעמים אנו רוכשים את כלי הבית לאחר שאנו נכנסים אל דירת חלומותינו ולא לפני, משום שאנו מעוניינים שהכלים יתאימו בצבע, בגודל ובסגנון לעיצוב הרווח בבית.

נכונה העובדה כי חלק מהכלים מוסתרים בארונות, בין אם אלו הם ארונות המטבח, המזווה או האמבטיה, אך ישנם כלים רבים אשר חשופים לעיני כל, ואלו מהווים אלמנט עיצובי לכל דבר ועניין.

אם הכלים החשופים יהיו שונים מבחינה סגנונית זה מהאחר, הרי שייווצר בלל של צבעים וסגנונות עיצוב אשר עלולים לכער את הבית וליצור רושם של בית לא מסודר המלא בחפצים שונים.

 

שינויים בעולם כלי הבית 

כלי הבית עברו בשנים האחרונות מהפך הן בעקבות טכנולוגיית הייצור והן משום הרצון להקל בכל הקשור אל עבודות המטבח השוטפות. אחד מהפיתוחים המשמעותיים הם: כלי בית העשויים מחומר סיליקון.

אנשים רבים מעדיפים כלי הבית מסיליקון על מנת לחסוך מעצמם את מלאכת השימון שנדרשת בכל בישול או אפייה וכן בניקיון הכלים לאחר האפייה.

נסו לחשוב על כלים לפני למעלה מעשור שבהם בושל או נאפה דבר מה וכל השאריות של האוכל נדבקו לתבנית בשל בישול יתר, מלאכת הניקיון ושטיפת הכלים הייתה בלתי נסבלת ודרשה זמן רב של עבודה. דבר זה אינו קיים בכלים החדשים שמיוצרים מסיליקון ומשום כך היתרון הגדול שלהם.

 

שינוי בעיצוב

אם בעבר מרבית מהחברות ייצרו כלי בית בסגנון אחד מוכר, הרי שכיום מיוצרים כלי הבית בצבעים ועיטורים רבים ומגוונים על מנת לשבור את השגרה ולהוסיף למטבח נופך מעניין ומסקרן יותר.

המודרניזציה לא פסחה על כלי הבית, וכל אחד ואחת מאיתנו יכולים למצוא בדיוק את מה שהוא מחפש. למעשה, רוב האנשים שכחו את הכלים המסורבלים של העבר ואלו שזוכרים אינם מסוגלים להבין כיצד השתמשו בהם אי פעם.

 

כלי בית- חוויה של קנייה

רכישת כלי בית בימים אלו היא לא רק על מנת להשלים את החסר בבית, פעולת הרכישה מזמן הפכה חוויה בפני עצמה. גברים (הם מתעניינים בעיקר ב... כלי עבודה)ונשים כאחד, נהנים להסתובב ברשתות השיווק ולהתאים לעצמם את מבוקשם הן מבחינת העיצוב והן מבחינת הצורך האישי של כל אחד.

חלק מהכלים אותם אנו רוכשים נשארים מחוץ למגירה, לא כי הם חיוניים אלא כי הם מוסיפים לססגוניות של המטבח וכן לנוחות של דיירי הבית שנוהגים להשתמש בהם.