לבחור כיריים חשמליות ולעצב את המטבח

כאשר אתם מתכננים את המטבח החדש שלכם, יש הרבה מאד דברים שחשוב לקחת בחשבון. המטבח שלכם צריך להיות מצד אחד פונקציונלי ונוח, אך מהצד השני, הוא גם צריך להיראות יפה ומושך. בבתים רבים, המטבח נמצא בסמוך לסלון, כך שמדובר על סביבה שחשופה מאד גם לעיני האורחים. לכן, יש להקפיד על עיצוב נכון של המטבח, שיאפשר לכם עבודה נוחה ופשוטה, וגם ירשים כל מי שנכנס. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בתוך המטבח שלכם, אלו הם הכיריים. אין היום בית שאין בו כיריים, וכיום כאשר עולה המודעות לנושא, יותר ויותר אנשים גם בוחרים לרכוש כיריים חשמליות עבור המטבח שלהם. למה דווקא כיריים חשמליות, ואיך זה קשור לעיצוב נכון ומושך של המטבח?

 

האלמנט המיוחד של הכיריים

כדי להסביר את הקשר בין כיריים חשמליות לבין העיצוב של המטבח שלכם, נסתכל עליהן משתי זוויות שונות - הזווית הפונקציונלית והזווית הדקורטיבית. מבחינת השימושיות של הכיריים החשמליות, מדובר על כיריים שנוח מאד לעבוד איתן. העבודה עם כיריים חשמליות יכולה להתאים לבשלנים מתחילים כמו גם מנוסים. הן מאפשרות פיצול נוח יותר בין הסירים והמחבתות, והן גם מתחממות בצורה מהירה למדי. הניקיון של כיריים חשמליות הוא גם נוח מאד, ומדובר על משטח חזק מאד, שמורכב מנירוסטה או זכוכית מחוסמת כך שהוא גם לא נשבר או נסדק. 

עם זאת, כיריים חשמליות טובות היום לא רק מהבחינה השימושית שלהן. רוב האנשים שרוכשים אותן, עושים זאת בין השאר גם משיקולים של עיצוב ומראה. אי אפשר להתעלם מכך, שבהשוואה בין כיריים גז לבין הכיריים החשמליות, האחרונות נראות הרבה יותר מושכות. מדוע זה כך? המראה של כיריים חשמליות הוא שטוח מאד (בניגוד לכיריים מגז שהם בולטות מאד). יש להם עיצוב מאד מודרני ומאד חדשני, והעיצוב הנקי שלהן מושך מאד. אם אתם מעצבים את המטבח שלכם בסגנון מודרני, הכיריים החשמליות יוכלו להוות תוספת מיוחדת מאד, שתתרום רבות למראה. 

 

עוד אלמנטים שחשוב לשים לב אליהם

מעבר לכך כשאתם בוחרים כיריים חשמליות עבור המטבח שלכם, יש עוד אלמנטים רבים שכדאי לשים לב אליהם בתוך המטבח שלכם. כך לדוגמה, כדאי להחליט מראש היכן תהיה סביבת העבודה שלכם. יש היום אנשים שבוחרים לעצב את המטבח כך שיהיה בו אי במרכז, שבו גם יוצבו הכיריים, התנור, ואולי אפילו תהיה בו פינת ישיבה קטנה לאוכל. שיטה זו מתאימה בעיקר למי שיש לו שטח יחסית גדול עבור המטבח, והוא רוצה לנצל אותו באופן נכון. כשאתם מעצבים היום את המטבח, מומלץ בנוסף גם להרבות בהתקנה של מדפים בחלק העליון, שיעזרו לכם לחסוך במקום ולספק לעצמכם פתרון אחסון, בפרט אם המטבח שלכם קטן יחסית.

כך, באמצעות בחירה נכונה של כיריים חשמליות למטבח שלכם, ותכנון מוקדם, וניצול נכון של השטח, תוכלו לקבל מטבח מעוצב ומיוחד.