חיפוש ספא - איך למצוא את הספא הטוב ביותר עבורכם?

מכוני ספא לא חסרים בישראל. מהדרום ועד הצפון תוכלו למצוא מגוון מרכזי ספא פרטיים או בבתי מלון. יחד עם זאת, איך תדעו באיזה ספא כדאי לכם לבחור? איך תדעו היכן הכי כדאי להשקיע את כספכם?


בעת חיפוש ספא, עליכם קודם כל להגדיר מהי המטרה? האם אתם מעוניינים בטיפול מיוחד ויחיד או ביום פינוק שלם, האם אתם מעוניינים במרכז ספא המאפשר קיום אירועים וימי גיבוש או במרכז המספק סוויטות חלומיות לבילוי לילי עם בן הזוג. בנוסף, בעת חיפוש ספא עליכם לתכנן מראש את התקציב שלכם. רוב מרכזי הספא מציעים מגוון חבילות המאפשרות יום פינוק ואירוח מושלם, הכוללות טיפול אחד או שניים, ארוחה, שימוש במתקני הספא השונים, אמבטיות מיוחדות ומפנקות ועוד. בנוסף, בעת חיפוש ספא, חשוב כי תבחרו בספא שמתאים לסגנונכם האישי - האם אתם מעדיפים ספא קטן ואינטימי או ספא גדול שיכול להכיל מספר רב יותר של לקוחות? 
 

חיפוש ספא – על חשיבות המטפלים

החלק העיקרי בכל ביקור בספא, מלבד האווירה המרגיעה, הוא כמובן הטיפולים. כיום, רוב מרכזי הספא מציעים מגוון רחב של טיפולים, כגון: שיאצו, רפלקסולוגיה, עיסוי תאילנדי, עיסוי שוודי, עיסוי רפואי, עיסוי אבנים חמות, עיסוי רקמות עמוק, טיפולי פנים וגוף ועוד. אנחנו אמנם מבקשים להגיע ולשחרר את הגוף ואת הנפש, אך איך נדע כי הטיפולים מתבצעים על ידי בעלי מקצוע מוסמכים ולא יזיקו לנו? על מנת להיות מכוסים מכל הכיוונים, בעת חיפוש ספא יש לוודא כי המקום מנוהל כראוי על ידי עריכת מספר בדיקות:

  • כל ספא אמור להיות מנוהל על ידי מנהל מקצועי, בעל ידי בתחומי הטיפול השונים ובמקצועות הרפואה המערבית והמזרחית.
  • לפני הטיפול, על המטפל לוודא כי המטופל אינו סובל מבעיות ומחלות שונות, על מנת שלא ייגרם לו חלילה נזק. כל ספא שמנוהל כראוי, צריך לבקש מהלקוחות למלא טופס הצהרת בריאות, לפיו הם מצהירים כי הם בריאים וניתן לטפל בהם. במידה וקיימות רגישויות שונות, מטפל מקצועי יידע כיצד לבצע את הטיפול באופן שלא ייפגע במטופל.
  • חשוב מאוד בעת חיפוש ספא לבדוק כי צוות המטפלים מוסמך להעניק את הטיפולים השונים. לדוגמה, מי שמבצע טיפול רפלקסולוגיה, אמור להיות בעל תעודת הסמכה שניתנה לו מאחת המכללות לרפואה משלימה. גם עיסוי שוודי הוא מקצוע הנלמד במכללות השונות ויש לקבל הסמכה ראויה על מנת לבצעו.