לא רק בעת בניית הבית או שיפוצו הנרחב אנו רואים כיצד רבים מעוניינים ליצור חדר יפה ופונקציונאלי יותר עבור הילד, הילדה, או אפילו מספר ילדים שגרים באותו החדר. אין ספק שיצירת חדרי ילדים המתאימים בשלמות למי שיגור בהם היא משימה מאתגרת מעט שמלווה בהיחשפות לעיצובים מגוונים ולאפשרויות מתקדמות רבות שחנות מקצועית יכולה להציע עבור כל סוג של לקוח.

את הילד שלכם רק אתם מכירים, ולכן כשם שקונים לו משחק חדש המתאים הן לאופיו והן לרצון שלכם לספק לילד פריט מהנה ודידקטי גם יחד, כך חדרי ילדים יכולים להיבנות כשילוב מושלם בין הצרכים של הילד לבין האהבה שלו לאלמנטים מסוימים. כך, צבעים ודמויות יכולים להשתלב עם ריהוט חזק ובטוח בכדי ליצור עבור הילד את החממה המצוינת שבה הוא יוכל ליהנות ולהתפתח. 

 

ההתייחסות הנדרשת לגילו של הילד

 

נראה כי בראש ובראשונה אנו צריכים להתייחס לגילו של הילד בכדי להתאים עבורו את החדר בצורה הרלוונטית ביותר. עבור תינוק שרק נולד או שהוא רק בשנותיו הראשונות הרי שיהיה צורך בריהוט רלוונטי, כמו למשל שידת החתלה, מיטת תינוק, וכד'. אם הצטרף אח חדש לילד שכבר משתמש בחדר הרי שיש להוסיף את הריהוט הנדרש ולהתאימו לגוונים ולגדלים של הריהוט הקיים.

חדרי ילדים שנבנים בהתאמה מלאה לגיל הילד מאפשרים לא רק הנאה בעת השהייה בחדר אלא גם פונקציונאליות חשובה. ילד בגן יזדקק לארון בגדים בהתאם למידותיו ולספריה צנועה יותר, ואילו ילד בבית ספר יזדקק לארון מעט גדול יותר ולספריה שבה ניתן למקם את חומרי הלימוד וכמובן את המחשב.

תוספת כוננית לחדר תהיה החלטה מצוינת שתשדרג את יכולות האחסון של החדר הן לצעצועים והן לפריטים אחרים

מעניקים לחדר את האופי של הילד

 

מאחר ואנו חיים בעולם ממותג הרי שאנו רואים כיצד ילדים מפתחים לעצמם אהבות והעדפות מסוימות כבר מגיל צעיר. היום אפשר לראות חדרי ילדים שהורכבו בהתייחסות מלאה לדמות טלוויזיונית שהילד מעריץ או למוטיב מסוים שמניע אותו בחיים (כמו אהבה לכלי רכב, מוסיקה, ספורט, וכיו').

הדבר אומר שחשוב מאוד להתאים את החדר לאופיו של הילד, בכדי שההרגשה הטובה תעטוף אותו מכל פינה.

 

מחשבה על אופיו של הילד תביא אתכם לבחירת הצבעים שהוא אוהב וליצירת מראה שיכול לנוע בין חדשני וצעקני לבין רגוע וזורם. כך אפשר לבחור בקלות רבה יותר את גופי התאורה, קישוטי הקירות, תוספות האלמנטים העיצוביים כמו שטיחונים וכד', ועוד.(אפשר גם לקשט את החדר בשטיחים מודרניים וקרנזים התורמים לצבוניותו  ויופיו של החדר)

חדרי ילדים מושלמים מציגים הנאה רבה בעת השהייה בהם וגם את הגדלת הסיכוי שהילד יגלה רצון גדול יותר לשמור על הניקיון ועל הסדר שבהם.