הדברת מזיקים – מתי?

פעמים רבות, בעיקר בתקופת הקיץ, אנו נזקקים לשירותי הדברת מזיקים. פתאום אתם נתקלים בנמלים ברחבי המטבח או בג'וקים שממש לא נעים לחיות איתם תחת קורת גג אחת. בבתים בהם יש חיות מחמד כמו כלבים וחתולים, יש לעתים "מכת" פרעושים, אשר מחייבת הדברת מזיקים דחופה. בקיצור, כאשר מופיעים אצלכם בבית או בחצר מזיקים בכמות גדולה מהרגיל, כנראה שהגיע הזמן להזמין הדברת מזיקים. תוכלו לנסות לפני הזמנת מדביר מקצועי, לבצע ריסוס בבית ובחצר, באמצעות חומרי הדברת מזיקים ביתיים, הניתנים לרכישה בכל רשתות השיווק. בנוסף, הקפידו לשמור על ניקיון הבית ואל תשאירו שאריות מזון חשופות. אם אמצעים אלה לא ממש עוזרים והמזיקים עדיין נמצאים ומתרבים בביתכם, כנראה שאין מנוס והפתרון היחיד הוא הדברת מזיקים מקצועית.
 

איך לבחור מדביר מזיקים?

כל חיפוש מהיר במנועי החיפוש באינטרנט יציג מגוון רחב של חברות הדברת מזיקים מקצועיות ומדבירים עצמאיים. אך איך נדע מי הכי מקצועי ואמין? – להלן מספר דרכים:

  • בעת בחירת חברת הדברת מזיקים, מומלץ לקבל המלצות מלקוחות מרוצים, אשר אותו מדביר ביצע ריסוס בביתם והם שבעי רצון מעבודתו.
  • לניסיון המקצועי של המדביר בתחום הדברת מזיקים חשיבות גדולה, שכן במהלך ההדברה נעשה שימוש בחומרים רעילים, אשר מחייב ניסיון ומקצועיות רבה.
  • חברות הדברת מזיקים ומדבירים עצמאיים אמורים לתת אחריות על הריסוס המבוצע. האחריות ניתנת לפרקי זמן קצרים עד שנה, בהתאם לסוג הריסוס המבוצע.
  • כאשר אתם מזמינים שירותי הדברת מזיקים, וודאו כי החברה או המדביר הם בעלי רישיון לעסוק בהדברה. כאמור, בעת הדברת מזיקים נעשה שימוש בחומרים רעילים. עבודה ללא רישיון ועל ידי אדם שלא הוסמך לכך, מסוכנת הן לאדם והן לסביבה.
  • גם לחומרים בהם נעשה שימוש בעת הדברת מזיקים חשיבות גדולה. עליכם לוודא כי החומרים מאושרים לשימוש ועומדים בתקנים. בנוסף, כיום ישנם חומרים ידידותיים לסביבה, בהם משתמשים מדבירים רבים, שנחשבים להרבה פחות רעילים ומסוכנים.
  • וכמובן – עניין המחיר. הדברת מזיקים אינה צריכה להיות עסק יקר במיוחד. מומלץ לפני הזמנת חברת הדברת מזיקים לערוך סקר שוק קטן ולבחור בחברה שנשמעת אמינה ביותר ומציעה מחירים סבירים עבור שירותיה. 

 

הדברת מזיקים – איזה סוג?

אנו סובלים ממינים רבים של מזיקים – פרעושים, תיקנים, טרמיטים, נמלים, עש, תולעי עץ, חולדות, עכברים ועוד. כמו שיש סוגים רבים של מזיקים, כך יש סוגים שונים של הדברות. מדביר מקצועי יידע להתאים את ההדברה הנדרשת לסוג המזיק ממנו אתם מעוניינים להיפטר. לכן, בעת פניה אל חברת הדברת מזיקים, תארו באוזני המדביר בדיוק איזה סוג של הדברה אתם צריכים, על מנת שהתוצאות יהיו אופטימליות.