בחירת ארונות לחדר ילדים

בחירה של ארונות לחדר הילדים יכולה להיות משימה לא קלה.
בחירה זו אינו חייבת להיות מייגעת בייחוד אם תאמצו חלק מההמלצות במאמר זה.
 

גיל הילדים ובחירת הארון
פעמים רבות אנו הולכים לחנות במטרה לרכוש ארונות אשר נראים לנו מתאימים לחדר הילדים וכאשר אנו חוזרים עם אותו הארון, אנו רואים שהילד שלנו מוחה כנגד.
גיל הילד הוא אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אתם מחליטים לקנות ארון חדש לחדר שלו או שלה.
אם מדובר בילדים בגילאים 0-5, קחו בחשבון כי תצטרכו ארון עם שטח אחסון גדול, שכן כאשר מדובר בילדים קטנים, מדובר בהחלפה מאסיבית של בגדים מספר פעמים ביום.
אם מדובר בילדים בגילאי בית ספר יסודי, חטיבת הביניים ותיכון, יש לקחת בחשבון כי אמנם תחלופת הבגדים כאן לא תהיה גבוהה ביחס לזו של ילדים קטנים, אך גם כאן הילדים מגלים את כל הטרנדים ומתחילים לרכוש בגדים רבים בהתאם לצו האופנה. בנוסף, הסגנון של הארון, הצבעים שלו והדוגמאות שעליו חשובים להם.
הפתרון המומלץ ביותר הוא להביא את הילד אתכם לחנות, על מנת שיאמר מהו הארון המועדף אליו בהתאם לתקציב שעליו החלטתם.

הבחירה הנכונה של ארון לילדים
עד קטע זה של המאמר שוחחנו על ארון הבגדים כאחד הרהיטים הדומיננטיים והחשובים ביותר בחדר הילדים.
הצעד הבא ואחד החשובים ביותר הוא בחירה נכונה של ארון בגדים שיבטיח לכם ארון בגדים שישרת את הילדים לאורך שנים ולא תאלצו להתחיל ולבזבז את כספכם על ארון נוסף וזאת משום שמקום האחסון אינו גדול דיו  או עיצוב הבית מוגבל לילד בגיל מסוים.
ישנן כמה נקודות שאותן חשוב לקחת בחשבון טרם בחירת ארון ילדים:

  • תקציב- החליטו מהו התקציב שלכם לרכישה זו. לא חייבים רהיטי יוקרה. קחו בחשבון כי אם אתם מתכננים לקנות ארון מחומרים איכותיים הוא יעלה לכם בהתאם, אך הוצאה זו תשתלם לכם לאורך השנים. (לא תצטרכו לקנות מדי כמה שנים ארון חדש).
  • ההווה והעתיד- חשוב מאוד שתיקחו בחשבון את נושא עיצוב הארון. ארון הבגדים בחדר הילדים צריך לשמש את הילדים שנים ולכן חשוב לחשוב גם על השנים בהם הילד הופך לנער ודמויות מצוירות על הארון וחומר פלסטיק אשר מעניק לו מראה מצועצע, לא תמיד הולמים.וודאו כי מדובר בארון העשוי מחומר איכותי ועבה, שהדלתות וכן המדפים עומדים בעומס ושחיקה, כי יש לארון מספיק מגירות ומדפים והצבעים של הארון הינם צבעי פסטל סולידיים אשר מתאימים לילדים בכל גיל.
  • מדידה וחלל- חשוב מאוד כי תמדדו את חלל חדר הילדים טרם רכישת הארון. המטרה היא אמנם רכישת ארון, אך הדבר האחרון בו אנו מעוניינים הוא שהארון יתפוס את מרבית החלל בחדר, דבר שיכול לשדר צפיפות ועומס.