אימון אישי לחיים

אימון אישי הוא תהליך אותו עובר אדם בעזרתו של מאמן אישי על מנת לכבוש את אותה מטרה או מטרות אותן הוא קבע לעצמו. אם בעבר, אנשים נאלצו להתמודד עם הכישלונות או חוסר ההצלחות שלהם לבד ולא הצליחו להבין מדוע הם אינם מצליחים להתקדם בחייהם,

כיום הוא יכולים להתחיל תהליך אימון בו המאמן האישי ישקף להם את המצב ויעזור להם להתקדם בחייהם.

 

אימון אישי- מתי להתחיל?

אנשים רבים מעוניינים לדעת מתי הם יכולים להתחיל אימון אישי, מה נדרש מהם, מה המאמן יעניק להם והאם התוצאות מובטחות. חשוב לדעת כי שאלות וציפיות אלו שגויות מהבסיס.  

כאשר מדובר באימון אישי, לא מובטחות לכם תוצאות ברורות אלא מוגדרים יעדים ואין גיל נכון בו מומלץ להתחיל את האימון, שכן כל אדם בכל גיל יכול להתחיל את תהליך האימון וזאת בהתאם לשלב בחיים בו הוא חש כי הוא מעוניין לבחון את חייו והמהלכים בהם נוקט בהם ובהתאם להתקדם לקראת המטרות אותן הוא קבע. 

רוב האנשים פונים אל מאמן אישי כאשר הם מגלים כי הם חוזרים על דפוס התנהגותי מסוים אשר מונע מהם להצליח הלאה או שהם נמצאים בצומת מסוימת של חייהם וחייבים להגיע למסקנות ולנקוט בפעולות מסוימות אשר יאפשרו להם להמשיך הלאה.

המטרה העיקרית של האימון הוא הכרת העצמי שלכם, היכולות, צורת ההתנהגות שלכם והמחסומים השונים אשר מונעים מכם השגת המטרה אותה אתם מעוניינים להגשים. באימון, המאמן יעזור לבחון את דפוסי ההתנהגות החוסמים וללמוד (באמצעות כלים שונים אותם) כיצד להגיע לאותו קו מחשבה חיובי שיעזור לכם לכבוש את היעד אותו הגדרתם מראש.

 

השלבים השונים של האימון

טרם אתם מתחילים בתהליך האימון חשוב מאוד שתוודאו כי המאמן הוא איש מקצוע אשר עבר הכשרה באחד מבתי הספר לאימון ויכול להציג בפניכם תעודה המאשרת זאת. בנוסף, חשוב מאוד לברר עם המאמן מהו תחום האימון בו יש לו ניסיון ולוודא כי מדובר על אותו תחום בו אתם מעוניינים.

  • שלב ראשון- כאן המאמן יפגוש אתכם לפגישת היכרות בה הוא ישאל אתכם מיני שאלות על מנת להכיר אתם בצורה טובה יותר, להבין כיצד אתם מתנסחים, להבין כיצד אתם רואים את עצמכם ומהי הסיבה בגינה בחרתם להתחיל את האימון. בשיחה זו תוגדר מטרה או מטרות אליהן תהיה מעוניינים להגיע בסיום התהליך.
  • שלב שני- תיבנה תוכנית אימון אליה תתחייבו. תוכנית זו תכלול משימות ותרגילים מסוימים אשר יעזרו לכם להגיע ליעד, כאשר בכל פגישה תבחנו מה היו הבעיות בעת ביצוע המשימות, כיצד ניתן לאמץ קו מחשבתי חדש שיוביל אתכם להצלחה ועוד.

 

לסיכום, אימון אישי מתאים לכל אדם אשר מעוניין לעשות שינוי בחייו ולכבוש יעדים. היתרון של אימון אישי הוא שהוא מתבסס על מעשים בפועל ולא רק על צורות חשיבה ותכנונים עתידיים וכי תמיד נקבעת מטרה אותה מעוניין לכבוש.