ספטמבר, 2014. חברת Apple, המובילה הטכנולוגית שאחראית למכשירי אייפון ואייפד, מכריזה על הדגם הבא בסדרה – התשיעי במספר, מבחינה כרונולוגית. זהו אייפון 6 פלוס, אשר מעורר כבר בנקודת ההתחלה ציפיות אדירות בקרב משתמשים בכל רחבי העולם. יותר משנה עברה, ודומה שאפשר להכריז בפה מלא שהמכשיר עמד בציפיות, ואפילו מעבר לכך. הנה מספר הבדלים מהותיים בינו לבין הדגם החשוב הקודם של אפל, אייפון 6.

1. הגודל – כשזה נוגע למכשירים אלקטרוניים, הגודל כן קובע. למעשה, הוא גם מגדיר האם מכשיר מסוים יוגדר כסמארטפון, טאבלט או פאבלט (מעין שילוב בין טלפון חכם למחשב לוח). במקרה של אייפון 6 פלוס, אפשר להצביע על שינוי משמעותי בגודל המסך ביחס לדגם הגודל: מסך בגודל של 5.5 אינץ' לעומת מסך שגודלו 4.7 אינץ' "בלבד". למעשה, הדבר מביא לכך שהמכשיר מוגדר כפאבלט ונחשב לפאבלט הראשון שיצרה Apple.

2. הרזולוציה – לא רק גודלו של אייפון 6 פלוס שופר, אלא גם רזולוציית המסך שלו: רזולוציית המכשיר הנוכחי היא 1080X1920 פיקסלים, לעומת 750X1334 בדגם הקודם. צפיפות הפיקסלים שופרה אף היא, כאשר בדגם הנוכחי מדובר על 401 ppi לעומת 326 ppi במכשירי אייפון 6. אם מוסיפים את עובדה זו לגודל המסך, אפשר לטעון בפה מלא כי חווית השימוש במכשיר נחשבת לגדולה יותר: חשבו, למשל, על צפייה בסרטוני וידאו, אחת הפעולות הנפוצות ביותר בקרב משתמשי טלפונים חכמים.

3. נתונים פיזיים – מכשיר אייפון 6 פלוס הוא בעל מפרט טכני שונה ביחס לדגמים הקודמים. הוא גבוה יותר (158.1 מ''מ לעומת 138.1 מ''מ), רחב יותר (77.8 מ''מ לעומת 67.0 מ''מ) ועבה מעט יותר: 7.1 מ''מ מול 6.9 מ''מ של מכשיר אייפון 6. המשקל הכולל של המכשיר עומד על 172 גרם, בעוד שזה של אייפון 6 על 129 גרם.

4. סוללה – אחד הפרמטרים החשובים בעת רכישת מכשיר סלולארי או טאבלט. במקרה של אייפון 6 פלוס, הרי שיש חדשות טובות: למרות שהמסך גדול יותר, ולכן לכאורה מבזבז יותר סוללה, הרי שסוללת המכשיר דווקא משופרת ביחס לדגמים הקודמים. סוללת אייפון 6 פלוס נחשבת משופרת ב-10% ביחס לאייפון 6 וב-20% ביחס לאייפון 5, מה שאמור לאפשר, למשל, 24 שעות שיחה ו-14 שעות צפייה בסרטונים עד להתרוקנותה.

5. מצלמה – הדגמים המתקדמים של האייפון ידועים ביכולות הצילום הגבוהות שלהם. אייפון 6 פלוס לא מציע שינוי דרסטי במצלמה לעומת הדגם הקודם (בשניהם מדובר על מצלמת 8 מגה פיקסל עם פלאש LED כפול), למעט הבדל אחד: ייצוב התמונה הוא אופטי, ולא דיגיטלי. הדבר למעשה מביא לכך ליציבות משופרת, ובכך מאפשר לשפר את איכות התמונה המצולמת.

 

6. המחיר – אייפון 6 פלוס נחשב אמנם ליקר יותר מאשר אייפון 6, אם כי ההבדלים אינם משמעותיים יתר על המידה. זאת ועוד, בישראל יש לא מעט דרכים באמצעותן ניתן לרכוש את המכשירים במחיר אטרקטיבי ובתנאי תשלום נוחים. אייפון 6 של סלקום, לדוגמא, מוצע בתנאים שהופכים את חלום ההצטיידות בו למציאותי בהחלט.